Ceumed Baby Lipo mycí gél slúži na starostlivosť o suchú a citlivú, popraskanú pokožku, ako aj na zmiernenie vysušovania pokožky v dôsledku atopickej dermatitídy. Vďaka svojmu obsahu lipidov chráni a regeneruje veľmi suchú a podráždenú pokožku.
Klinicky testované pre citlivú pokožku.
Oblasti použitita
Na suchú až veľmi suchú, popraskanú pokožku, a pokožku so sklonom k atopickej dermatitíde.
Ako doplnkové ošetrenie k liečbe steroidmi.
Po umytí tela naneste tenkú vrstvu na osušenú pokožku.
Aplikujte podľa potreby aj denne viackrát.
Suchá až veľmi suchá pokožka
Častým dermatologickým problémom dojčiat a malých detí býva suchý až veľmi suchý a dehydratovaný stav pokožky, ktorý sa môže prejaviť následným zvýšovaním jej vysychania, intenzívnym svrbením a neskôr aj jej zápalom. Suchá až veľmi suchá pokožka, a pokožka so sklonom k atopickej dermatitíde, sa časom stáva citlivou na vonkajšie podnety z prostredia, pretože sa naruší jej bariérová funkcia a pokožka sa vysuší.
Čo je vlastne atopická dermatitída?
Atopická dermatitída (zápal pokožky) je neinfekčné ochorenie alergického charakteru, ktoré sa môže prejaviť intenzívnym svrbením, vysušením a začervenaním pokožky, v závažnejších prípadoch aj tvorbou rán.
Príznaky sa môžu v jednotlivých prípadoch líšiť, ale existujú určité charakteristické kožné príznaky, ktoré uľahčujú diagnostikovanie problému. Takýmto typickým príznakom môže byť opakovaný zápal pokožky sprevádzaný intenzívnym svrbením. Pokožka je tým vo zvýšenej miere vystavená infekčným ochoreniam vo. U pacientov, u ktorých sa v rodine vyskytuje atopická dermatitída alebo iný atopický problém – senná nádcha, astma, potravinová alergia – sa atopická dermatitída môže diagnostikovať s väčšou pravdepodobnosťou. Pre jednoznačné určenie diagnózy a stanovenie liečby zodpovedajúcimi liekmi je potrebné navštíviť odborného lekára – dermatológa.
Aké môžu byť jej príčiny?
Výskum a klinické testy nasvedčujú tomu, že atopická dermatitída je dedičným ochorením, avšak nárast počtu diagnostikovaných pacientov v posledných dvadsiatich rokoch poukazuje aj na pravdepodobný vplyv zmeneného prostredia – znečistenie prostredia, rozsiahlejšie používanie rôznych vonných látok a farbív.
Príčiny ochorenia
- hygienické prípravky, ktoré vysúšajú pokožku
- určité potraviny, prísady v potravinách
- alergény v potravinách a vo vzduchu
- UV žiarenie
- nevhodné oblečenie
- citové činitele (napr. stres)
- podnebie, vplyvy prostredia
- zmena ročných období
- patogény (baktérie, vírusy)
Na ktorej časti tela sa môže objaviť?
U dojčiat a malých detísa intenzívne svrbiace a olupujúce sa pupence – ktoré často pripomínajú žihľavku – objavujú najskôr na tvári, neskôr na trupe. Často býva postihnutá aj vlasová pokožka hlavy.
U väčších detí a starších ľudísa príznaky (často v podobe zhrubnutých ložísk) objavujú skôr v oblasti kožných záhybov (pod kolenami a v lakťových jamkách), na krku a v oblasti tváre.